وظیفه اهالی قلم، مبارزه با قدرت‌های اهریمنی و دنیای جهنمی آفریده آنها است

[ad_1]

به گزارش خبرنگار لیزنا، احمد سمیعی گیلانی مترجم، ویراستار و مدرس ویرایش بعنوان یکی از افرادی که عکس او در صفحات ابتدایی کتاب «یادگار ماندگار» قرار داده شده است، در مراسم رونمایی از کتاب «یادگار ماندگار»گفت: هرگاه در عالم خیال تصور کنیم که اگر قلم از کار افتد چه کوه و دریایی از نابسامانی‌ها و کمبودها پیش خواهد آمد، آنگاه قدر و قیمت قلم را می شناسیم.

وی با بیان اینکه در حرمت و جایگاه قلم و اهالی آن همین بس که سوره قلم بقولی اولین سوره و بقولی دیگر دومین سوره پس از فاتحه‌الکتاب نازل شده است، اظهار داشت: در این سوره با ذکر « وَمَا يَسْطُرُونَ» به اصحاب قلم یا به تعبیر امروز اهل قلم اشاره شده و هرچند بعضی از مفسران صیغه جمع را در این فعل، جمع برای تعظیم شمرده‌اند اما نسبت این فعل به اصحاب قلم در خاک مغفول افتاده است.

سمیعی گیلانی گفت: مخاطبان اولیه این سوره عموما با کتابت آشنا نبودند، لذا متذکر شد که این سوره از نظرگیرترین مظاهر تجددطلبی پیام وحی است. اصولا نشانه‌های متعددی در سیره رسول اکرم (ص) می توان سراغ گرفت که حضرتش به حیث تجددطلبی، اسوه‌ای بی همتا در سراسر تاریخ بشری به شمار می رود.

این مترجم و ویراستار یادآور شد: امروز قلم بیشتر در دست دشمنان بنی آدم و بخصوص در تصرف قلمرو شیطان زرد و قدرت‌های تجاوزگر و حکمرانان فضاهای مجازی است لذا در شرایط کنونی وظیفه اهالی قلم، مبارزه با این قدرت‌های اهریمنی و دنیای جهنمی آفریده آنها است و باید بکوشیم در این مبارزه سهمی داشته باشیم.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *