روایت زندگی و مرگ در کتاب «خزان برگک»

[ad_1]

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام اداره کل روابط عمومی و امور ‌بین‌الملل کانون، این کتاب با ترجمه‌ «رباب فرهنگ» نخستین بار در سال 1372 چاپ شده است؛ هم‌اینک انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، «خزان برگک» را با ویرایش و قطعی متفاوت وارد بازار کتاب کرده است.

این داستان که جزو آثار فلسفی محسوب می‌شود درباره‌ی زندگی «برگک» است که جوانه‌ کوچکی است. او با برگل که بزرگ‌ترین برگ روی درخت است دوست می‌شود و زندگی خود را در کنار او سپری می‌کند. برگل به او درباره‌ی هدف‌ها و وظایف زندگی توضیح می‌‌دهد تا این‌که با رسیدن فصل پاییز اتفاق‌های جدیدی رخ می‌دهد.

لئوبوسکالیا در این کتاب به زبانی ساده به شرح مراحل زندگی تا مرگ پرداخته و به مخاطب درباره‌ی مرگ و دلایل آن توضیح‌هایی می‌دهد: «برگک متوجه شد که برگ‌های دیگر پی در پی فرو می‌افتند. فکر کرد که باید نوبت آنها فرا رسیده باشد. او دید بعضی از برگ‌ها را باد ضربه‌ای می‌زند و فرو می‌اندازد، اما برگ‌های دیگر خود به آرامی فرو می‌افتند

 

تصویرگری این کتاب را ایرج خانباباپور بر عهده داشته است. کتاب با شمارگان 5هزار و در 24 صفحه منتشر شده و مناسب کودکان گروه سنی «ج» (10 تا 12 سال) است و 2هزار و 100 تومان قیمت دارد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *