تفاهم نامه بین اداره کتابخانه های عمومی استان سمنان و شورای مبارزه با مواد مخدر

[ad_1]

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی سمنان،نورعلی غلامحسین نیا سماکوش، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در اجرای برنامه های فرهنگی مشترک با دبیرخانه شورای هماهنگی مواد مخدر تفاهم نامه همکاری منعقد می شود.

سماکوش در این نشست کمک به توسعه فرهنگ مطالعه در جامعه را در راستای پیشگیری از وقوع جرم موثر دانست و بیان داشت: عدم آگاهی افراد جامعه زمینه وقوع بسیاری از جرائم را فراهم می آورد که با مطالعه می توان از این چنین معضلات اجتماعی جلوگیری نمود.

وی با بیان اینکه پیشگیری مهمتر از درمان است، گفت: هر تلاشی که در بحث پیشگیری انجام شود قطعاً باعث جلوگیری از ورود افراد به سمت این بلای خانمان سوز است و جامعه مصون خواهد شد.

سماکوش تاکید کرد: باید برنامه‌ریزی خوب و منسجمی برای پر کردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان فراهم کنیم.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان نیز در این جلسه با اشاره به ظرفیت های موجود در نهادهای فرهنگی جهت اجتماعی سازی فرهنگ مقابله با مواد مخدر گفت:دستگاه هایی همچون اداره کل کتابخانه های عمومی استان سمنان که از پتانسیل های خوبی برخوردار هستند می‌توانند در این زمینه تاثیر گذاری بالایی در سطح جامعه داشته باشند.

محمد حسین همتی ضمن قدردانی از حمایت و همکاری این اداره کل در عرصه مبارزه با مواد مخدر، اظهار امیدواری کرد:با انعقاد تفاهم نامه بین دو دستگاه و با یک انسجام در اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های مبارزه با مواد مخدر، شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی بخصوص تنزل روند مصرف اعتیاد و ارتقاء سلامت در جامعه باشیم.

در پایان این جلسه مصوبات پیشنهادی جهت انعقاد تفاهم نامه با اداره کل کتابخانه های عمومی  و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با موضوع  اجرای اقدامات مشترک فرهنگی با رویکرد پیشگیرانه برای اجتماعی سازی فرهنگ مقابله با مواد مخدر و کاهش آسیب‌های اجتماعی، تحکیم خانواده و صیانت از جوانان ، نشست های کتابخوان ، مسابقات فرهنگی و آگاهی‌بخشی و اطلاع‌رسانی مناسب با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک که منجر به هم‌افزایی می‌شود، بحث و تبادل نظر شد.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *