اهدای بیش از 33 هزار نسخه کتاب به کتابخانه‌های استان سمنان

[ad_1]

.به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سمنان، طرح جمع آوری کتابهای مازاد منازل و دستگاه های اجرایی استان از 10 تیرماه سالجاری آغاز شده است.

 نورعلی غلامحسین نیا سماکوش، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان با تأکید بر لزوم ترویج سنت اهدای کتاب اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون با مشارکت مردم فهیم استان 33  هزار و 372 جلد کتاب در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و مذهبی به کتابخانه‌های عمومی استان اهدا شده است.

وی با اشاره به لزوم تقویت منابع مطالعاتی در استان افزود: مطالعه یکی از بهترین راهکارهای مهار و حل معضلات اجتماعی بوده و عنصری تأثیرگذار در ارتقاء علم و آگاهی جامعه بشری است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان سمنان بیان داشت: تقویت کتابخانه‌های عمومی استان چه ازلحاظ فیزیکی و چه ازلحاظ منابع، در اولویت قرار دارد و اهدای این مجموعه کتاب گامی در راستای تقویت مجموعه کتابخانه های عمومی شهری و روستایی  است.

سماکوش با اشاره به اینکه جشنواره اهدای کتاب  امسال با اهدای کتاب از طرف استاندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان کلید خورد و تا اول آبان ادامه دارد، افزود: در این جشنواره تاکنون 10 هزار  340 نسخه  کتاب توسط دستگاه های اجرایی و 23 هزار و 32 جلد کتاب نیز توسط اشخاص حقیقی و حقوقی به کتابخانه های عمومی استان اهدا شده است .

وی با بیان اینکه اهدای کتاب به کتابخانه ها منحصر به برگزاری جشنواره و یا مناسبت های خاصی نیست، ادامه داد: علاقه مندان می توانند در تمام طول سال با مراجعه به کتابخانه های عمومی اقدام به اهدای کتاب کنند.

سماکوش به بالا بودن قیمت کتاب اشاره کرد و افزود: هدیه کتاب، از جمله بهترین کارهای خیر است که فرصت بهره مندی عموم شهروندان از کتاب های مختلف را به صورت رایگان فر اهم می کند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *