انتشار فراخوان کارگاه و مسابقه کتاب تصویری سپیدار

[ad_1]

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام انجمن تصویرگری ایران، این کارگاه و مسابقه با همکاری انجمن نویسندگان کودک و نوجوان و انجمن تصویرگران ایران برگزار می‌شود و در نهایت تصویرگر کتاب برگزیده به نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیای ایتالیا و نویسنده برگزیده به نمایشگاه بین ‌المللی کتاب فرانکفورت 2018 اعزام می‌شوند.

علاقه‌مندان باید فرم پر شده شرکت در مسابقه و کارگاه را به همراه آثار خود، حداکثر تا 30 مرداد، به دبیرخانه کارگاه و مسابقه تصویری سپیدار ارسال کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به این سایت مراجعه کنند و یا با شماره تماس 88505055-021 داخلی 1120 تماس بگیرند.

شرایط شرکت در این مسابقه به شرح زیر است:

کارگاه و مسابقه کتاب تصویری در یک نگاه

داوطلبان شرکت در کارگاه و مسابقه، فرمی را که در پیوست این فراخوان آمده است، تکمیل و همراه با مدارک دیگر ارسال کنند.

از میان داوطلبان شرکت‌کننده در مسابقه 40 نفر (20 نویسنده و 20 تصویرگر) برای حضور در کارگاه کتاب تصویری برگزیده می‌شوند.

برگزیدگان در تیم‌های 2 نفره ( یک تصویرگر و یک نویسنده) زیر نظر اساتید در کارگاه شرکت می‌کنند و تا پایان کارگاه کتاب تصویری خود را ارائه خواهند کرد.

از میان 20 کتاب تولید شده در کارگاه، بهترین کتاب انتخاب خواهد شد و تصویرگر کتاب برگزیده به نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک بولونیای ایتالیا و نویسنده برگزیده به نمایشگاه بین ‌المللی کتاب فرانکفورت 2018 اعزام می‌شوند.

 

نحوه شرکت در مسابقه:

داوطلبان شرکت در کارگاه و مسابقه، سه نمونه از آثار خود را که در زمینه کودکان کار کرده‌اند، همراه با فرم تکمیل شده پیوست و به ترتیب زیر به نشانی ما ایمیل می‌کنند:

نویسندگان: 3 داستان کودک

تصویرگران: 3 نمونه تصویرگری که برای داستان کار کرده‌اند.

تبصره 1: تصویرگران و نویسندگانی که می‌خواهند باهم در یک تیم کار کنند، باید نمونه آثار خود را همراه هم و در یک فایل ارسال کنند.

تبصره2: تصویرگرانی که خود تجربه نوشتن داستان دارند و یا نویسندگانی که تجربه کار تصویرگری دارند (نویسنده-تصویرگر) در صورتی که مایل باشند به تنهایی کار آفرینش کتاب تصویری را انجام دهند، باید نمونه اثری را که ارسال می‌کنند در برگیرنده هر دو وجه کار باشد.

 

کارگاه:

کارگاه کتاب تصویری محیط زیستی در روزهای پنجشنبه و جمعه برگزار خواهدشد.

در کارگاه، هر کتاب تصویری از مرحله ایده اولیه تا طرح، استوری‌برد، اجرای نهایی و لی‌آت توسط هنرجویان و زیر نظر اساتید مرحله به مرحله پیش خواهد رفت و خلق خواهد شد.

کارگاه زیر نظر استادان: کیانوش غریب‌پور و هدی حدادی (از تصویرگران)، فریدون عموزاده خلیلی (نویسنده) و یک متخصص محیط‌زیست برگزار خواهد شد.

 

زمان‌بندی:

مهلت ارسال آثار: آثار باید حداکثر تا 30 مرداد به دبیرخانه ارسال شود.

معرفی برگزیدگان کارگاه: هنرمندان پذیرفته شده برای حضور در کارگاه کتاب تصویری حداکثر تا 10 شهریور ماه معرفی می‌شوند.

زمان برگزاری کارگاه: کارگاه کتاب تصویری محیط زیستی در مهر ماه برگزار خواهد شد.

اعلام نام برگزیدگان: کتاب‌های برگزیده کارگاه حداکثر تا پایان آبان ماه و بهترین کتاب (با جایزه سفر به بولونیا و فرانکفورت) حداکثر تا هفته اول آذر، طی مراسمی معرفی و اعلام خواهد شد.

 

سایر شرایط:

کتاب‌های نردبان (شرکت انتشارات فنی ایران) صرفا هزینه رفت و آمد و اقامت دو نفر از برگزیدگان کارگاه که از سوی هیئت داوران معرفی می‌شوند را به نمایشگاه کتاب بولونیا و نمایشگاه کتاب فرانکفورت تقبل می‌کند.

تبصره: تهیه ویزا برعهده برگزیدگان خواهد بود.

حقوق چاپ و نشر کتاب‌های برگزیده (از میان 20 کتاب کارگاه) متعلق به انتشارات فنی ایران خواهد بود و شرکت‌کنندگان در کارگاه حق چاپ و انتشار کتاب‌های برگزیده کارگاه (متن و تصویر آنها) و یا واگذاری ایده‌ها و طرح‌های مطرح شده در کارگاه را در هیچ جای دیگری نخواهند داشت.

 

برای کتاب‌هایی که جهت چاپ در انتشارات تصویب می‌شوند و به روال معمول قرارداد تنظیم خواهد شد و حقالتالیف و حقالتصویر کتاب‌ها پرداخت خواهد شد.

فرم ثبت نام 

 

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *