افتتاح کتابخانه عمومی روستائی زنجیره علیا در هفته دولت

[ad_1]

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی ایلام، جلسه انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان چرداول با حضور فرماندار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و سایر اعضا برگزار شد.

مراد یگانه، فرماندار چرداول در این نشست گفت: توسعه کتابخانه‌ها در دولت تدبیر و امید رشد قابل‌توجهی داشته و این بیانگر ارتقاء سطح کیفیت کتاب و کتاب‌خوانی در بین مردم است. یکی از اهداف کتابخانه‌های عمومی بسترسازی و ایجاد قابلیت دسترسی خدمات فرهنگی کتاب محور به مردم مناطق محروم و کمتر توسعه‌یافته سطح شهرستان است؛ امید است با فضل و یاری و حمایت تمامی دستگاه‌ها بتوانیم وضعیت کتابخانه‌ها را ارتقا دهیم و شعار شهروند دانا، جامعه توانا را محقق کنیم.

عبادالهی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان در ادامه این نشست گفت: ساختمان کتابخانه عمومی روستای زنجیره علیا با ۱۰۰% پیشرفت فیزیکی به‌زودی افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید؛ این در حالی است که این کتابخانه مرکزی برای توزیع متناسب و عادلانه علم و دانش خواهد بود و می‌توان آن را دانشگاهی برای همگان نامید. رونق مطالعه و تقویت فرهنگ کتاب‌خوانی به‌ویژه برای کودکان، گامی مؤثر در جهت ترویج فرهنگ صحیح کتاب‌خوانی خواهد بود.

در ادامه جلسه جلیلیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان با تأکید بر تأثیر کتاب و کتابخوانی در زندگی گفت: بهترین تأثیر مطالعه و خواندن کتاب، ایجاد آرامش و امنیت در انسان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان در ادامه گفت: توسعه کتابخانه‌های روستایی، تجهیز دهیاری‌ها به کتاب و شاداب سازی کتابخانه‌های عمومی شهرستان از برنامه‌های در دست اقدام این اداره کل بوده، همچنین افتتاح کتابخانه روستایی زنجیره علیا در هفته دولت در دستور کار این اداره کل قرار دارد.

 

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *