استقبال بی نظیر از جشنواره کتابخوانی رضوی در استان سمنان

[ad_1]

به گزارش لیزنا بر اساس اعلام روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی سمنان، نورعلی غلامحسین نیا سماکوش در گفتگویی بیان داشت:  مجموع حدود 31 هزار نفر در جشنواره کتابخوانی رضوی شرکت کردند و این استقبال و حضور بی سابقه مردم فرهنگی استان سمنان، نشان از علاقه و حب به ائمه اطهار خصوصاً  امام مهربانی ها، حضرت امام رضا(ع ) دارد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه حضور مردم استان در این جشنواره  قابل تقدیر فراوان است افزود: در سال گذشته 3 هزار و 600 نفر در این جشنواره شرکت کرده اند و به یاری خداوند در امسال با شرکت 30758 نفر در سالجاری افزایش 9 برابری داشته ایم .

سماکوش افزود: این جشنواره به دو صورت مکتوب و الکترونیکی برگزار شد که 33 درصد از شرکت‌کنندگان در بخش مکتوب و 67 درصد در بخش الکترونیکی حضور داشتند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی سمنان با تاکید بر توجه این اداره در راستای ترویج بخش الکترونیکی جشنواره افزود: از این تعداد 20 هزار و 647 نفر در بخش الکترونیکی جشنواره شرکت کرده اند.

به گفته وی با حضور فعال مردم  8 شهرستان به نسبت جمعیت، به ترتیب شهرستان سرخه با 1هزار 604 نفر، آرادان با 1 هزار و 185 نفر، سمنان با  14 هزار و 368 نفر، مهدیشهر با 2 هزار و 967 نفر ، میامی با 2 هزار و 014 نفر، گرمسار با 2 هزار و 630 نفر، دامغان با 1 هزار و 994 نفر و شاهرود با 3 هزار و 996 نفر از این جشنواره استقبال کرده اند.

سماکوش ضمن تشکر از رسانه‌ها برای پوشش مناسب اخبار و گزارشات این جشنواره گفت: انشاءالله در مراسم اختتامیه این جشنواره و به مناسبت روز خبرنگار از این تلاشگران عرضه خبر تقدیر خواهد شد.

وی ضمن تقدیر از همکاران و کتابداران پرتلاش در استان، فرمانداران، مدیران دستگاه های اجرایی و مسئولین استانی و شهرستانی در برگزاری این جشنواره به همکاری نزدیک مدارس حوزه های اطراف کتابخانه های عمومی در برگزاری نشست های کتابخوان و معرفی منابع جشنواره رضوی در قالب قصه گویی، نمایش،خلاصه گویی و برنامه های فرهنگی دیگر، اشاره کرد.

دبیر جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در استان سمنان از برگزاری جلساتی با دستگاه های اجرایی و مسئولین استانی برای حمایت مالی نیز اشاره نمود و گفت: طی نشست های مشترک با 50 دستگاه اجرایی و 22 شرکت تولیدی و صنعتی، کمک های و حمایت های مادی و معنوی به ارزش بیش از 500 میلیون ریال در برگزاری مراسم اختتمامیه جشنواره کتابخوانی رضوی و اهدای جوایز استانی به شرکت کنند گان تحقق یافت.

سماکوش از برگزاری اختتامیه جشنواره کتابخوانی رضوی در 18 مرداد سالجاری با حضور استاندار خبر داد و گفت: در این مراسم از برگزیدگان کشوری و استانی تجلیل خواهد شد.

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *